שושנת המדבר

ראשון עד חמישי 09:00-20:00

משחקים של פעם

משחקים של פעם

לרובנו הגדול ישנם זיכרונות מיוחדים מהילדות שלנו, משחקים של פעם שהיינו משחקים בהם עם החברים שלנו בחצר הבית כמו מחבואים, קלפים, מבוכים ודרקונים, תופסת ועוד. אנחנו בשושנת המדבר נותנים לילדכם הזדמנות להתחבר ולהתאהב מחדש גם במשחקים אלו. 

משחקים של פעם מאמר board-games-concept-dice-chips-cards-background-playing-field-copy-space (1)

משחקים של פעם ליום הולדת

אחת החוויות המיוחדות בכל יום הולדת לילדים – אלו הם המשחקים! משחקי חברה או משחקי תפקידים, פעילויות קבוצה ועוד. אספנו עבורכם מספר רעיונות למשחקים של פעם ליום הולדת .

מבוכים ודרקונים

בבסיסו, ב- משחק ה D & D, מטילים קובייה או כמה קוביות, כל פעם שרוצים לבצע פעולה או להגיב לאירועים שקורים במשחק. אבל בואו נסתכל יותר מקרוב בדיוק מה קורה שם.

מבוכים ודרקונים הוא משחק RPG המתרחש בעולם פנטזיה. לאחר שהשחקנים יוצרים דמויות, הם טווים סיפור שיתופי מאולתר, הפועל על הדמיון והטלת קוביות בתורות. מי שמארח את המשחק הוא ה DM ("שליט המבוך"), והוא מי שיוצר את העולם, מגלם את כל הדמויות שלו (כולל היצורים שבהם תילחמו) ומפקח על הכללי המשחק.

תופסת צבעים

אחד המשחקים הפופלארים ביותר שהיו בעבר הינו משחק תופסת צבעים שבמסגרת המשחק, ילד אחד מבין חברי הקבוצה נבחר להיות להיות ה"תופס" כאשר המטרה של שאר חברי הקבוצה היה להמתין כי התופס יסיים את ספירתו ויבחר בצבע (כלשהוא). 

בסיום הספירה, כל חברי הקבוצה היו צריכים לרוץ ולגעת בחפץ באותו הצבע שאמר התופס (אדום לדוגמה). אם מישהו מבין חברי הקבוצה לא היה מוצא חפץ אדום, הרי שהתופס היה רשאי לתפוס אותו ובכך, המשחק היה מסתיים ו\או סבב חדש מתחיל.

אמת או חובה

המטרה של המשחק אמת או חובה היא לסובב בקבוק שנמצא במרכז המעגל, כשכל הילדים ישובים סביבו. ברגע שהבקבוק עוצר, מי שפיית הבקבוק פונה אליו היה שואל את מי שנמצא בצידו השני של הבקבוק האם הוא מעוניין בפעולת "חובה" ("לעשות משהו") או ב" אמת" ("להודות במשהו").

חיי שרה

עוד משחק של פעם לילדים, נקרא: חיי שרה. את המשחק משחקים באמצעות כדור. כאשר נזרק כדור למרכז הרחבה, המטרה של כל משתתפי הקבוצה היא לזרוק את הכדור ולפגוע איתו בשאר חברי הקבוצה. מי שהכדור פגע בו, היה יוצא מהמשחק. אבל, אם משתתף הקבוצה היה תופס את הכדור ממי שזרק עליו את הכדור – אותו האדם (שזרק את הכדור מלכתחילה) היה נפסל ויוצא מהקבוצה. המשתתף האחרון שנשאר, הוא המנצח. 

משחקים של פעם מאמר colored-board-game-figures-with-dice-pink-background (1)

מדוע משחקים מגניבים של פעם לילדים חשובים?

אחת הבעיות של העידן הטכנולוגי הנוכחי היא, שהילדים מרבים להעביר שעות ארוכות מול מסכי הטלוויזיה, מחשבים, משחקי פלייסטיישן ועוד. משחקים של פעם מבוססים על קבוצות של אנשים, על דיבור ומצבי התנהגות שונים, משחקי תפקידים שבהם הילד לומד כיצד להתנהג עם אחרים, איך לפתח את הבטחון העצמי את האופי היצירתי. מה שלא בהכרח עושים המשחקים הדיגיטליים של היום.

זאת בדיוק הסיבה שמשחקים של פעם הם רעיון נפלא ומקורי שבמסגרתו כל הילדים ילמדו לשחק במשחק חדש ומיוחד, ואולי אפילו המשחק הזה יעזור להפגיש בין ילדים מחוץ לעולם הווירטואלי. אנחנו בשושנת המדבר מזמינים אתכם לחוות משחקי תפקידים מרגשים ומעוררי סקרנות. 

השאירו פרטים ונשמח ליצור קשר בהקדם.

דילוג לתוכן