שושנת המדבר

ראשון עד חמישי 09:00-20:00

קייטנת פסח - מבוכים ודרקונים

קייטנת פסח - מבוכים ודרקונים

ל – קייטנת פסח של שושנת המדבר מגיעים ילדים בחופשת הפסח בכדי ליהנות מפעילויות של מבוכים ודרקונים,  לימוד משחקי קופסא וקלפים ועוד. המסגרת של הקייטנה היא כזו שילדים מתחילים לפתח תחושת עצמאות תוך ניסיון בהרפתקאות חדשות. קייטנת הפסח של שושנת המדבר ידועה בסביבה המוגנת ובפעילויות המהנות לילדים שהיא מספקת. פעילויות הקייטנה עוזרות לפתח מגוון מיומנויות חברתיות כגון  – תקשורת ופתרון קונפליקטים.

קייטנת פסח 2022

קייטנת מבוכים ודרקונים בפסח - יתרונות

מפתח כישורי מנהיגות

קייטנת פסח מספקת הזדמנויות לפיתוח מנהיגות בגיל מוקדם. לעתים קרובות הפעילויות משלבות בתוכן חלוקה לקבוצות, שלכל קבוצה יש מנהיג מוביל. המנהיגים מוחלפים לעתים קרובות כדי לתת לכל ילד הזדמנות שווה להפגין את כישוריו.

משפר יכולות חברתיות

כאשר נמצאים בבית ספר, לוח הזמנים המובנה מקשה על הילדים לעתים לבנות ולפתח חברויות. עם זאת, בקייטנת מבוכים ודרקונים של שושנת המדבר, יש להם הזדמנויות רבות לפגוש ילדים חדשים וליצור קשר מתמשך. החברויות בקייטנה נוצרות בעיקר על רקע בדיחות פנימיות, חוויות משותפות ואירועי חיים דומים. בסיום קייטנת הפסח עולה לעיתים קרובות גם רמת הביטחון והיכולת של הילד להתמודד עם מצבים חברתיים.

שיפור בקבלת החלטות

אין ספק שקייטנת מבוכים ודרקונים –  פסח 2022,  מציעה יתרונות של אוטונומיה וחופש בסביבה בטוחה ומבוקרת. סביבה כזאת עוזרת להפוך את הילדים לעצמאיים תוך כדי שהם מתבקשים לקבל החלטות של ילדים אחרים.

שיפור יכולות תקשורתיות

יתרון נוסף של קייטנת פסח 2022 הוא השיפור שהיא יכולה לגרום במיומנויות התקשורת של ילדכם. מיומנויות חברתיות ותקשורתיות בדרך כלל נבנות ככל שהילד גדל, אבל קייטנות מתגלות כהזדמנות מצוינת לרענן ולשפר אותן. ילדים צריכים כל הזמן לתקשר עם חבריהם לקייטנה כדי לבצע משימות ופעילויות. תקשורת מתמדת מאפשרת להם להיות פתוחים יותר לגבי מחשבותיהם ורגשותיהם.

קייטנת פסח - מבוכים ודרקונים

מה זה מבוכים ודרקונים ?

מבוכים ודרקונים הוא RPG שולחני (משחק תפקידים) המשלב דמיון, סיפור, פתרון בעיות ופעולה. כל שחקן יוצר דמות ייחודית משלו ואז יוצא להרפתקאות עם קבוצת חברים. מה יכול להיות טוב יותר! המשחק אף פעם לא חוזר על עצמו, כי האפשרויות הן אינסופיות – אין שני משחקים זהים.

אנשים רבים שמעו על D&D, אבל לא באמת יודעים על מה מדובר. ההתחלה יכולה להיות קצת מרתיעה מכיוון שיש הרבה חוקים ובניית דמות יכולה להיות מרתיעה. אך אל פחד! שליטי מבוך מנוסים ויכולים לעזור אפילו לחדשים החדשים ביותר להתחיל לשחק מבוכים ודרקונים. ככל שהמשחק מתקדם והדמויות עוברות בסיפור, ה-DM יעזור לכל שחקן לעלות רמה. 

ההגדרה הבסיסית של משחק מבוכים ודרקונים היא יצירת דמות עם מאפיינים שונים כמו כוח, חוכמה וזריזות. ה-DM הוא "אחראי" על הסיפור ומגיע למשחק עם פרטי הסיפור והעולם בו השחקנים עובדים. המשחק מתחיל עם ה-DM שמכין את הבמה. 

לדוגמה – "הקבוצה שלך נקלעת לכיכר המרכזית בעיר ומיד דמות עם ברדס היושבת על ספסל מנפנפת אותך". לאחר מכן השחקנים יכולים לומר מה הם רוצים לעשות וה-DM מחליט אם זה אפשרי.

אם כן, ה-DM מבקש מהשחקנים לבצע צ'ק – וזה כאשר מטילים קוביות לראות אם ​מצליחים במשימה או לא. מספר נמוך שווה לכישלון, 1 זה החמצה קריטית, ומספרים גבוהים פירושם הצלחה, 20  שווה הצלחה קריטית. כל הטלת קובייה יכולה לעזור לדמות להציל את היום או ליצור בלגן לא קטן. ככל שהמשחק מתקדם, ביצוע צ'ק יכול לכלול גם שינויים מיוחדים זמינים על סמך רמת הדמות והיכולות כפי שנאספו לאורך הדרך.

מה זה RPG ?

משחק תפקידים (Role Playing Game) הוא ז'אנר של משחקים שבו השחקנים שולטים בדמויות בדיוניות המבצעות מסע בעולם דמיוני.

children-playing-grass

פרטי קייטנת פסח בחיפה 2022

איפה הקייטנה תתקיים?

תאריכי קייטנת הפסח 2022

10 – 14 לאפריל (ראשון עד חמישי) 

שעות פעילות הקייטנה

8:00 – 13:15 (ניתן להגיע מ 7:30 בבוקר) 

 אפשרות ליום ארוך עד 16:00 

ארוחות צהריים לנשארים עד 16:00 + כיבוד בסוף יום 

מחיר קייטנת פסח

פנו לאורן לקבלת מחיר הקייטנה  או צרו קשר בכפתור למטה 

דילוג לתוכן