שושנת המדבר

ראשון עד חמישי 09:00-20:00

עלינו

שושנת המדבר

שושנת המדבר הוקמה בשנת 1998 על ידי אורן מנלה עם חזון לבניית מסגרת חינוכית,

ערכית וחווייתית סביב שולחן המשחקים של מבוכים ודרקונים- D&D.

שושנת המדבר פועלת במסגרת חוגי העשרה בבתי ספר ובמתנ"סים באזור צפון הארץ, ומעבירה פעילויות בענפים רבים של עולם משחקי התפקידים.

שמנו לנו כמטרה להעביר את המסרים החינוכיים והערכיים לילדים ולנוער,

תוך הקניית יכולות חברתיות לכלל הקבוצה.

המשחק "מבוכים ודרקונים" יוצר לילדים עולם שונה, מלא ביצורים אגדתיים ומאפשר להם להיות גיבורים בסביבת משחק בטוחה וחינוכית.

מה אנו מקבלים מן המשחק בקבוצות שושנת המדבר?

ראשית, אנו יוצאים לחוויה שאינה נגמרת לעולם! במשחק הילדים מפתחים את החשיבה היוצרת, העבודה הקבוצתית ופיתוח הדמיון. המשחק מדרבן את הילדים לקרוא הן בעברית והן באנגלית, דבר המשפר באופן ניכר את אוצר המילים שלהם ואת הידע בשפה. במשחק יש שימוש בקוביות רבות ומגוונות, אשר מצריכות בעת הטלתן להשתמש בפעולות חשבון כגון חישוב אחוזים, כפל, חילוק וממוצעים. במסגרת החוג, הילדים עוזרים ואף חונכים את השחקנים הצעירים מהם,

כאשר כל שנה מביאה עמה רוח חדשה, חידושים, התקדמות והתפתחות.

שושנת המדבר הינו עסק משפחתי המתמקד בתחום המבוכים ודרקונים ועושה

זאת על הצד הטוב ביותר. איננו מציעים לכל דורש מספר רב של חוגים שאינם תחום ההתמחות שלנו, אלא מקדישים זמן רב בהכנת המערכים היחודיים לחוגי שושנת המדבר. ההרפתקאות ההיסטוריות שלנו נערכות בארץ ישראל בעבר, בהווה ואף בעתיד ופורצות דרך בתחום המשחק החינוכי-חוויתי של הילדים.

צוות המדריכים והרכזים שלנו עובדים במסגרת משפחתית, כאשר כל אחד תורם מהידע והיכולות שלו. חלק נכבד מצוות ההדרכה בשושנת המדבר מורכב מבוגרי החוגים, אשר שבו אלינו לאחר שירות צבאי ומגשימים את עצמם בעבודה עם משמעות רבה.

אנו גאים בכך שישנם ילדים (היום נוער) שממשיכים לשחק עמנו וממשיכים להתקדם, להתפתח ולהרחיב את אופקיהם. מועצת עוזרי המדריכים המורכבת מנערים ונערות מכיתה ז' ועד כיתה י"א מונה כ-60 חברים פעילים, ועוד מספר רב של בוגרי קורס עוזרי המדריכים של שושנת המדבר, המסיים את המחזור הארבעים שלו בהצלחה רבה.

 

המועצה פעילה בכל תחומי העשייה של החוגים ומקבלת החלטות רבות לגבי פעילויות ותכנים המועברים לילדים ולעצמם תוך כדי העשרה עצמית מהנה ופורה.
(לפרטים ניתן להיכנס לקורס עוזרי מדריכים באתר באירועים ופעילויות)

נשמח לראותכם מצטרפים למשפחת שושנת המדבר בכל דרך שתתאים לכם.

דילוג לתוכן