שושנת המדבר

ראשון עד חמישי 09:00-20:00

ספרי מבוכים ודרקונים

ספרי D&D

אחד מסדרות ספרי הפנטזיה הטובים ביותר שהיו בהיסטוריה והספרות הינם ספרי מבוכים ודרקונים שהם הבסיס לכל הגרסאות של משחקי ה D&D

ספרי מבוכים ודרקונים מאמר fantasy-styled-book-with-candles-glass-red-wine (1)

דמויות מבוכים ודרקונים מהדורה 5

במהדורה החמישית אנחנו נגלים לדמויות מיוחדות ומפתיעות ביותר, בדומה לאומן, ברברי או פייטן למשל. בנוסף, מספרים לנו גם על הקוסמים, המכשפים, ואנשי הדת במשחק.

נראה כי המשחק מבוכים ודרקונים מתחלק לדמויות חיוביות השואפות לטוב ולדמויות שליליות שמניע אותן הרוע הטהור. ברברי למשל, הוא דמות שמונעת מהזעם הפנימי שלו. הרפלקסים שלו חדים, הוא חדור מטרה, הזעם כל כך בוער בו עד שהוא מוצא את הטרף שלו ולא מרפה ממנו. הברברי הוא חזק במיוחד וחסין מפני פגיעה פוטנציאלית, נדרש כוח רב בכדי לעצור אותו.

האומן לעומת זאת הוא דמות יוצרת, המסוגלת להעניק לפריטים שונים יכולות קוסמיות. האומן הוא יוצר השיקויים, בונה שריונות מלחמה, הוא הדואג לאחרים בכל הדרוש עבורם בזמן מלחמה ממושכת. קוסמים ומכשפים גם הם נחשבים לדמויות יוצרות שיש ברשותם כוחות מאגיים. הם מסוגלים להטיל כישופים, לשלוט בפעולות ובמחשבות של אחרים ולהשתמש בידע הקוסמי הקדום ביותר שפותח פורטאלים לעולמות השונים.

דמויות פועלות מאינסטינקט חינוכי

בספרי מבוכים ודרקונים אנחנו יכולים למצוא מספר דמויות מפתח שמונעות מתוך ערכי האלוהות והכוח הטוב. איש הדת למשל, הוא הכוח המתווך בין האדם לאל והכוח שלו הוא טהור שנועד להטיל רק טוב מסביבו. לצידם גם קיימים הנזירים, שמרכזים בתוכם את הכוח הקוסמי הטהור של האדם שנקרא "כוח קי" המונע באמצעות אנרגיה עצמית. הנזירים נחשבים לדמויות חזקות ומפותחות אשר שולטים בטכניקות לחימה עתיקות.

כמובן, שלא ניתן ליצור משחק ללא הגיבור הקדוש שנלחם על צדק ושלום עולמי מול כוחות הרשע (האבירים). שנועדו להגן על החלש, לעזור לאחרים ולצאת לקרב מול הכוחות האפלים.

ספרי מבוכים ודרקונים מאמר 4061268_86938 (1)

משחק דמיון לילדים ובני נוער

אחד הדברים המסקרנים ביותר במשחקי מבוכים ודרקונים במיוחד מהמהדורה החמישית שלהם, זה שלילדים יש הרבה מאוד דמויות להתחבר אליהן. הילד יכול לחוות הזדהות עם דמויות אפלות לצד הדמויות החיוביות וללמוד כיצד להביע את הרגש שלו כלפי הסביבה כולה.

המשחק מונע על ערכים ועל מלחמה בין הרעים לטובים, בעוד שגם אצל הרעים צריך להבין מהיכן מגיע הכעס, הזעם, הרצון לפגוע באחר. כאשר המשחק ממקד מטרה לכך שהטוב הוא זה שינצח באמצעות כוחות חזקים וקוסמיים שיוכלו לעזור לו להשתלט על הרע.

דילוג לתוכן