שושנת המדבר

ראשון עד חמישי 09:00-20:00

משחקי חברה של פעם לילדים

משחקי חברה

אחד החלומות הגדולים של מרבית המבוגרים זה להוציא את הילדים מהעולם הדיגיטלי שהם כל כך קשורים אליו ולהראות להם עולם אחר של משחקי חברה לילדים, משחקי תפקידים ומשחקים שונים של פעם שאנחנו המבוגרים זוכרים איך היינו משחקים בהם. כנראה שאחד המשחקים שתמיד ייזכר לנו לטובה הוא משחק הדג מלוח שבו, כל אחד צריך להיות דמות כלשהיא שקופאת במקומה ברגע שנציג הקבוצה מסיים את הספירה שלנו לאחור. מטרת המשחק זה להחזיק מעמד בדמות המקורית שהמצאת ולא לזוז בכלל (כל עוד נציג הקבוצה רואה אותך זז).

אבל למה בעצם משחקי חברה זכורים לנו כל כך לטובה? ומדוע כדאי לנו לקחת את הילדים שלנו להשתתף במשחקי חברה של פעם לילדים? על כל השאלות הללו ריכזנו עבורכם את המידע הבא.

סולמות ונחשים - ממשחקי חברה של פעם

משחקי חברה לילדים – מדוע זה חשוב?

משחקי תפקידים יכולים להיות דרך מצוינת לטפח יצירתיות ודמיון אצל ילדים. הם מאפשרים לילדים לחקור עולמות ותרחישים שונים, ולהסתגל לדפוסי התנהגות שונים שמיועדים לרוב לדמות מסוימת.

אחד היתרונות העיקריים של משחקי תפקידים הוא שהם מעודדים ילדים לחשוב בצורה יצירתית. כאשר ילדים משחקים במשחק שבו הם שולטים בסיפור, הם צריכים להמציא רעיונות ופתרונות חדשים לבעיות שעולות. זה יכול לעזור להם לפתח את כישורי פתרון הבעיות שלהם ולבנות אמון ביכולות שלהם.

יתרון נוסף של משחקי תפקידים הוא שהם יכולים לעזור לילדים לפתח מיומנויות חברתיות. כאשר ילדים משחקים יחד במשחק, הם צריכים לתקשר אחד עם השני ולעבוד יחד כדי להשיג מטרה משותפת. זה יכול לעזור להם ללמוד כיצד לקיים אינטראקציה עם אחרים בצורה חיובית ומשתפת פעולה.

משחקי תפקידים שיעזרו לילדים לגלות רגשות של אחרים

משחקי תפקידים יכולים להיות גם דרך מצוינת לילדים לחקור רגשות שונים וללמוד כיצד להתמודד איתם. כאשר ילדים מגלמים דמות, הם צריכים לחשוב כיצד הדמות הזו תגיב למצבים שונים. זה יכול לעזור להם לפתח אמפתיה והבנה לאחרים, וללמוד כיצד לבטא את הרגשות שלהם בצורה בריאה. אם אתה מעוניין לגרום לילדך להיות מעורב במשחקי תפקידים, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לעזור לילד להתחיל.

ראשית, אתם יכולים לחפש משחקים שמתאימים לגיל הילד ולתחומי העניין שלו. ישנם סוגים רבים ושונים של משחקי תפקידים, מהרפתקאות פנטזיה ועד תעלומות בלשיות, כך שבטוח תמצא משהו שילדך ייהנה ממנו. אתה יכול גם לעודד את ילדך ליצור דמויות וסיפורים משלו. זה יעזור להם לפתח את הדמיון והיצירתיות שלהם, ויעניק להם תחושת בעלות על המשחק.

לבסוף, תוכלו לשחק משחקים עם ילדכם ולהשתתף בסיפור בעצמכם. זה יעזור לכם ליצור קשר עם ילדכם וייתן לכם הזדמנות להדגים התנהגות חברתית חיובית.

איקס-עיגול - ממשחקי חברה של פעם

שושנת המדבר – משחקי חברה לילדים בכל הנושאים

אנחנו בשושנת המדבר שמנו לעצמנו כמטרה לפתח תוכניות חברה לילדים שבהם הילדים יוכלו לקחת חלק ולשחק במשחקי תפקידים שיכולים לפתח אותם בכל התחומים השונים בחייהם. אנחנו רואים בעשיה שלנו שליחות ופיתוח דור ילדים שלם שרובם הגדול כבר אינו מכיר את המשחקים של פעם ולכן, חשוב לנו מאוד להזכיר לדור הצעיר את כל המשחקים שהיו נוהגים לשחק בהם בזמנו.
לכל מידע נוסף או להצטרפות לפעילות, השאירו את הפרטים שלכם באתר שלנו ואנחנו נשמח ליצור איתכם קשר בהקדם.

דילוג לתוכן