שושנת המדבר

ראשון עד חמישי 09:00-20:00

מנצ'קין - משחק קלפים

Munchkin

משחקי קלפים לילדים הם פתרון מצוין לכל משפחה, בין אם כפעילויות הווי בטיולים משפחתיים או כאלמנט המחליף את המסכים. כאשר אנו רוצים לתת לילדים שלנו ערך מוסף ולפתח את התא המשפחתי ואת זמן האיכות שלנו יחד, משחקי קופסא הם תמיד פתרון מעולה. אם גם אתם הורים משקיעים שמשחקים עם ילדיהם טאקי, RACE או כל משחק קלפים אחר, יש לנו משחק קלפים מטריף ומהנה שתתמכרו אליו בשנייה, הנקרא מנצ'קין Munchkin.  

מנצ'קין מאמר - בתמונה הקאבר של המשחק Munchkin

מה זה מנצ'קין?

אולי יצא לכם להיתקל במושג מנצ'קין במקום אחר ואתם יודעים שהפירוש שלו זה גמד. אך מנצ'קין הוא גם משחק קלפים מפורסם שהומצא על ידי סטיב ג'קסון בשנת 2002, משחק עטור פרסים שזכה לאחר הצלחתו גם להרחבות כמיטב המסורת של משחקי קלפים ומשחקי תפקידים בתחום. Munchkin הנו משחק קלפים שלא לוקח את עצמו ברצינות ונחשב כעושה פרודיה על עולם משחקי התפקידים ובמיוחד על שיטת המשחק המוכרת של 'מנצ'קינים' אשר משחקים בה בשיא הרצינות כדי לצבור נק"נים (נקודות ניסיון), ולנצח בכל מחיר.

במנצ'קין, כמו במשחקי קלפים דומים תמצאו עולם תוכן עשיר ועשרות דמויות מגוונות שניתן להתקדם אליהן במהלך המשחק. יש במנצ'קין כמה סוגי קלפים המחולקים ל2 קבוצות עיקריות:

  • קלפי דלת
  • קלפי אוצר

מטרת המשחק היא לעלות בדרגות עד לדרגה העשירית. כל משתתף מתחיל ברמה הפשוטה ביותר כדמות ללא מקצוע וגזע ומקבל 8 קלפים, ארבעה קלפי דלת וארבעה קלפי אוצר.

סוגי הקלפים במנצ'קין - דלת ואוצר

כל שחקן פותח קלף בתורו ואם יצא לכם קלף מפלצת, יש להילחם בה. זהו משחק שונה מאחרים בשל העובדה שרשאים לרמות בו וכל עוד לא נתפסים זה יכול לקדם אתכם במשחק, אך אם נתפסתם, תיענשו.

קלפי דלת

בקלפי הדלת תמצאו את קלפי המפלצות, קלפי הקללה והמלכודת, תוספים למפלצות, מקצועות וגזעים, קלפי עוזרים, קלפי רמות, קלפי חיות רכיבה וקלפים ושונים. פירוט של כל סוגי הקלפים, מה הם עושים במהלך המשחק, ניתן להשיג אצל אורן משושנת המדבר.

קלפי אוצר

בקבוצת קלפים זאת תמצאו את קלפי החפצים, קלפי התוספים לחפצים, קלף עלייה בדרגה ועוד.

הרחבות מנצ'קין:

 יצאו עד כה כשמונה הרחובות, ביניהן הרחבת 'מנצ'קין בין כוכבים', 'סופר מנצ'קין', 'מנצ'קין נשיכות' ועוד.

מנצ'קין מאמר -little-cute-girl-yellow-t-shirt-against-background-green-trees (1)

סיכום - Munchkin

מנצ'קין הוא משחק מהנה המכניס אתכם לעולם משחקי התפקידים בצורה קלה ומאפשר לכם לא רק להעביר שעה עד שלוש (אורך המשחק) עם ילדיכם. מוזמנים ללמוד עוד על מנצ'קין ומשחקי קלפים ותפקידים נוספים באתר שושנת המדבר, המתמחה ביצירת והעברת תכנים מגוונים בעולם משחקי התפקידים, מבוכים ודרקונים ועוד. 

דילוג לתוכן