שושנת המדבר

ראשון עד חמישי 09:00-20:00

מבוכים ודרקונים דמויות

מבוכים ודרקונים דמויות

כש – גארי גייג'קס, סוכן ביטוח אמריקאי יצר לפני יותר מ-45 שנה את "שריון שרשראות", מה שאפשר להגדיר כמשחק המבוכים ודרקונים הראשון, הוא בטח לא תיאר לעצמו שההמצאה שיצר רק כדי להכניס עניין למשחקי המיניאטורות עם חבריו, תהפוך לאימפריית משחק מצליחה בכל העולם עם 5 מהדורות, ספר חוקים, אירועים רבי משתתפים, שלל דמויות, עזרים טכניים מרהיבים, סרט הוליוודי ועוד.

מבוכים ודרקונים כיום רק צוברת תאוצה בקרב ילדים, בני נוער ומבוגרים ששומרים לה אמונים ומתחזקים באדיקות את משחק שהפך למותג משחקי תפקידים ידוע.

מבוכים ודרקונים דמויות מאמר fantasy-scene-woman-reaching-dragon-with-nearby-lord-digital-art-style-illustration-painting (1)

מבוכים ודרקונים דמויות

ישנם 13 קטגוריות דמויות במבוכים ודרקונים – 

ברברי – יכולת מרכזית: כוח

פייטן – יכולת מרכזית:כריזמה

איש דת – יכולת מרכזית: תבונה

דרואיד  – יכולת מרכזית: תבונה

לוחם –  יכולת מרכזית: זריזות וכוח

נזירים – יכולת מרכזית: זריזות ותבונה

אביר קדוש– יכולת מרכזית: כריזמה וכוח

סייר –  יכולת מרכזית: זריזות ותבונה

נוכל –  יכולת מרכזית: זריזות ואינטיליגנציה

מְכַשֵׁף –  יכולת מרכזית: כריזמה

קוסמים –   יכולת מרכזית: אינטליגנציה

אומן – יכולת מרכזית: אינטליגנציה

רודף דם (Blood Hunter) –  יכולת מרכזית: זריזות או כוח ו – אינטליגנציה או תבונה

מבוכים ודרקונים דף דמות

במבוכים ודרקונים דף דמות הוא מושג מרכזי. כמשחק המבוסס על דמויות, העולמות במבוכים ודרקונים מורכבים מעלילה ואתגרים המועברים למשתתפי המשחק על ידי "שליט המבוך", כאשר כל משתתף שחקן מקבל דמות בעלת כישורים, תכונות, חוזקות וחולשות ועוד מאפיינים המשתלבים זה בזה במשחק הפנטזיה לצד דמויות אחרות.

oriental-dragon-sitting-top-gemstone-fantasy-illustration (1)

מה זה דף דמות?

ההרפתקאות בעולם המבוכים ודרקונים מכילים עושר רב של דמויות, עולמות, עלילות ואתגרים. במשחק יש מפלצות, חיות, מלכודות, חידות ועוד. דף הדמות שמקבל כל משתתף, מכיל את מקצועה, גזעה, שמה ועוד. לכל דמות יש מאפיינים שונים המוכרים למשתתפים ומושגים ברורים כגון:

נק"פ (נקודות הפגיעה של הדמות) – מעין מד חיים שמציין את כמות החיים שנשארה לדמות, כמה נזק היא יכולה לספוג לפני שהיא מתעלפת ועוד. 

דרג"ש (דירוג שריון) – מספר המייצג את רמת הקושי לפגוע בדמות ולגרום לה נזק לפי תכונות כמו זריזות ותוספים כמו מגינים, חפצים קוסמיים ועוד.

תכונות, מיומנויות ויכולות הדמות – מגוון הדמויות במשחק מאפשר לכל אחד ואחת לבחור את הדמות האהובה עליו לפי סל תכונות וכישורים. במהדורה החמישית והאחרונה של המשחק תכונות אלה מורכבות מאלמנטים כמו כוח וחוסן, עמידות בפני קור וחום, מחלות ועוד, תבונה וחוכמה, כריזמה ועוד.

דב"ש (דמות בלי שחקן)  – נשלטת על ידי המנחה ויש גם דמויות חיות, דמויות מלוות ועוד.

ציוד ותוספים – כמובן שלכל דמות יש את התלבושת והציוד שלה המקנים לה יכולות מיוחדות להילחם במשחק. יש קסמים, כספים ועוד דברים מיוחדים השמורים לעולם המבוכים יחד עם עלילות מגוונות ודינמיקה ייחודית היוצרים משחק עשיר ומהנה בעל עניין רב.

איך משחקים מבוכים ודרקונים?

משחקים מבוכים ודרקונים על ידי התקדמות בסיפור (בפעולות שהדמות עושה במשחק) באמצעות זריקת קוביות המכונות פאונים במספרים:4,6,8,10, 2, ו-24. 

דילוג לתוכן