שושנת המדבר

ראשון עד חמישי 09:00-20:00

חוויית המבוכים ודרקונים שלי: אורן מנלה - חלק ראשון

חווית מבוכים ודרקונים

חווית המבוכים ודרקונים שלי התחילה בשנת 1981 כאשר הלכתי לחוג שחייה בקליפורניה ארה"ב. בכניסה למתחם השחייה ראיתי ארבעה ילדים גדולים, כנראה בכיתה ז', יושבים ברחבת הכניסה ושקועים במשחק מעניין. למשחק לא היה לוח ולא אביזרים. למשתתפים היו רק דפים, ספר וקוביות. באותו הזמן לא הבנתי מה הם עושים, אבל לאחר כשעתיים כשיצאתי מהחוג ראיתי אותם באותו מקום – עדיין מטילים קוביות. 

זה היה המפגש הראשון שלי עם מבוכים ודרקונים

person-facing-purgatory-world-illustration חוויית המבוכים ודרקונים שלי

חוג מבוכים ודרקונים - איך התחיל ?

בשנת 1986 התחלתי לשחק עם חברים מהכיתה מבוכים ודרקונים, בתחילה כשחקן. שיחקנו מבוכים ודרקונים, בערכה האדומה של TSR. לאחר כשנה יצא בכוחי לרכוש גם את הערכה הכחולה המתקדמת, וגם ערכה מיניאטורית של רומח הדרקון מעופרת.

ב – 1987, שני נערים שהיו גדולים ממני בשנתיים פתחו קבוצה בתשלום סמלי ולימדו אותנו את הסודות של  Advanced Dungeons & Dragons (בעברית מבוכים ודרקונים מורחב, מוד"מ) היו לנו הרבה דמויות, באורך של שבעה עמודים… ממש מחברת שלמה! ואני שיחקתי דמות של ברברי אימתני.

בשלב זה כבר כבר ניהלתי קבוצה של מבוכים ודרקונים בתור שליט המבוך לחברים ונהניתי מאוד לכתוב הרפתקאות , לצייר מפות ולהכין אביזרים. ישבתי שעות לטפטף חלב נרות על דפים ולשרוף את הקצוות כדי שהדף יהפוך למגילה עתיקה וקסומה.

בחטיבת ביניים, בתחילת כיתה ז', מצאתי כמה חברים ששיחקו מבוכים ודרקונים והיינו נפגשים מספר פעמים כל פעם בבית אחר ומשחקים. התחלפנו בתפקיד השה"מ (שליט המבוך) כך שכל אחד מאיתנו העביר הרפתקה לארבעה מפגשים ואז אחר היה ממשיך. 

בשלב זה קנינו את ספר האוריינטל (מזרח הרחוק) של מוד"מ והוספנו למשחק גם נינג'ות ועוד.

greet-final-battle-alone-illustration

בכיתה י' שובצתי להדריך את גדוד ז' בצופים בשבט שבו הייתי בהתמדה מכיתה ה', ונתקלתי בבעיה. רק בן אחד הגיע לפעולה הראשונה. שכבה שלמה בעוד שלוש שנים צריכה להוביל הדרכה בשבט ויש רק בן אחד. בפעולה הבאה הגיע בן נוסף ולימדתי אותם מבוכים ודרקונים

כמובן שבסוף הפעולה אמרתי להם שנוכל להמשיך לשלב מבוכים ודרקונים בפעולות הצופים, אך נצטרך עוד שחקנים. לאט לאט הגדוד גדל וסיימנו את השנה עם 11 בנים ושבע עשרה בנות, ורוב הילדים המשיכו בצופים ויצאו להדרכה. 

אין ספק שמבוכים ודרקונים עזר לי מאוד בהדרכה בשנה זו ושימש מוקד משיכה נוסף לילדי הגדוד. בשנת השירות של הצופים בחצרות יסף ליד עכו העברתי לקומונה של שני בנים וארבע בנות הרפתקה. היינו 6 שחקניות ושחקנים בני 18 המתנדבים שנה לפני השירות הצבאי.

בשנת 1998 החלטתי לפתוח חוג מבוכים ודרקונים- שושנת המדבר ואז…

המשך יבוא בחלק שני ואחרון

דילוג לתוכן